Lehce modrý až bílý achát s nenápadnou kresbou
Pravý český achát pocházející ze známé kamínkářské lokality Doubravice nedaleko Jičína.
Acháty se v naší přírodě většinou nacházejí v podobě tzv. pecek, které svým tvarem nejčastěji připomínají bramboru či hroudu hlíny (občas můžou mít i jiné nepravidelné tvary).
Tyto achátové pecky na první pohled tedy vypadají docela obyčejně a nepůsobí příliš atraktivně, takže by jste si jich při hledání na zoraném poli nejspíše ani nevšimli.
Skutečná přírodní krása achátů totiž vynikne až po jejich zpracování, přesněji tedy rozříznutí či seříznutí a následném důkladném vyleštění jedné (pohledové) plochy.
Uvnitř totiž kamínky skrývají působivou a pro acháty typickou kresbu, často i se zajímavou kombinací barev. Můžou se zde někdy vyskytovat i příměsy dalších minerálů nejčastěji bílého až čirého křišťálu, fialového ametystu, jaspisu či karneolu.
Nejvíce originální kresba a zbarvení kamínků vynikne na sluníčku, nebo při nasvícení baterkou.
Námi nabízené acháty mají samozřejmě čistě přírodní zbarvení a nejsou nijak uměle dobarvované, jak tomu často bývá u achátů pocházejících ze zahraničí.
Zadní nepohledová strana achátových pecek se pak v naprosté většině ponechává v původním tzv. nálezovém stavu.
Některé acháty se můžou pochlubit také tím, že jsou částečně či zcela průsvitné, což jim také přidává na atraktivitě.
Teď už jen zbývá vybrat si z naší nabídky ten pravý kousek, který Vás svojí originální kresbou a barvou zaujme nejvíce.
————————————————————————————
Místo nálezu: Doubravice u Jičína
Rok nálezu: 2010
Rozměry: 45 x 22 x 14 mm
Váha: 21 g
————————————————————————————
Umělé barvení či dobarvování achátů
Acháty se v přírodě nacházejí v nejrůznějších barevných kombinacích a každý z vás si teď jistě říká, proč by se tyto drahé kameny ještě dále přibarvovaly. Pojďme si to tedy blíže vysvětlit.
České acháty naštěstí patří mezi ty velmi tvrdé, nebo přesněji řečeno málo pórovité, takže nepříjmají barvivo. Acháty nalezené v České Republice mají tedy vždy přírodní zbarvení. Tuzemské acháty se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí, takže nemusíte mít strach, že barva kamene po několika letech vybledne.
Zahraniční acháty jsou však v naprosté většině jemně pórovité (měkčí), a umožňují tak umělé barvení či dobarvování. Tyto kameny tak můžou dosáhnout téměř všech barevných tónů. Uměle barvené acháty vypadají na první pohled velice lákavě a atraktivně, protože mají velmi syté a jasné odstíny, tento nepřirozený zásah (barvení) však může mít značně negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto kamenů. Takovéto minerály navíc už nelze považovat za zcela přírodní.
Někteří nepoctivý prodejci navíc často záměrně zatajují, že achát je uměle barvený a vydávají jej za čistě přírodní. Laik však nemá šanci poznat, jestli jde o přírodní či barvený achát, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte při nákupu dobrý pozor.
Závěrem... Ať už se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem či jste začínající nebo pokročilý sběratel a jde vám především o estetickou stránku vzorků, rozhodně vám doporučujeme kupovat pouze české acháty, které si na nic nehrají a jejich zbarvení je vždy čistě přírodní.
————————————————————————————
→ Další české přírodní acháty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku «
→ Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých achátů » zobrazit nabídku «
Popis produktu není dostupný