Kvalitní estetický krystal záhnědy v kombinaci s morionem - Elestial
Úžasný kousek kouřové záhnědy / černého morionu z naleziště Krásněves (Vysočina).
Tento vzorek vás na první pohled upoutá svým estetickým vzhledem a zajímavým růstem.
Jedná se o tzv. oboustranně vyvinutý krystal, což znamená, že špice se nachází na obou koncích.
Z pohledové strany můžete obdivovat působivý stupňovitý, elestiální nebo též hypoparalelní růst krystalu.
Práve díky tomuto ojedinělému růstu můžeme tento kousek zařadit mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně Elestial dar Andělů.



Ze zadní strany kamene se sice krystalové plochy nenacházejí, touto pasáží byl však krystal kdysy přirostlý k tzv. mateční hornině, konkrétně křemeni, jehož pozůstatky zde můžete vidět.
Opravdu fantastická a vzácná je zde pak kombinace barev krystalu.
Jedna polovina krystalu s dominantnější špicí má velice příjemný světle až středně kouřový záhnědový odstín.
Druhá polovina krystalu se pak pyšní velmi temně kouřovým až prakticky černým zbarvením typickým pro temnou záhnědu označovanou jako morion.
Díky unikátní souhře barev lze tedy tento kámen označit jako kouřovou záhnědu v kombinaci s černou záhnědou morionem.
Nutno také zmínit, že na celkové atraktivitě vzorku přidává i jeho velice slušný až vysoký lesk krystalových stěn.
Při prosvícení krystalu sluníčkem či baterkou můžete místy i decentně nahlédnout pod povrch do vnitřního světa kamene, kde můžete pozorovat různé mlhoviny, peříčka a další inkluze. Spatřit můžete i pěkný menší duhový odlesk.
Celkově jde o hodnotný kousek záhnědy / morionu vhodný i pro pokročilejší sběratele minerálů.
Všechny kameny se pro vás samozřejmě snažíme co nejpečlivěji a nejdetailněji nafotit ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jejich celkovém vzhledu a tvaru. U tohoto konkrétního vzorku najdete hned 16 fotografií.
Články související s tímto kamenem:
- » Záhněda - účinky a vlastnosti «
- » Morion - účinky a vlastnosti «
- » Křemen - účinky a vlastnosti «
- » Informace o záhnědě a nabídka «
- » Zajímavosti o záhnědě a nabídka «
- » Informace o morionu a nabídka «
- » Zajímavosti o morionu a nabídka «
- » České a moravské záhnědy «
- » Jak poznat pravou záhnědu a morion? «
- » Mistrovské krystaly «
- » Elestial - Dar andělů «
- » Vnitřní svět kamenů «
- » Barevné duhy a odlesky«
- » Učitelské krystaly «
- » Jak vybrat vhodný kámen «
- » Jak pracovat s kameny a krystaly «
- » Kameny a obytné prostory «
Doplňkové parametry
Kategorie: | Pravá česká záhněda - přírodní surový kámen |
---|---|
Naleziště: | Česká Republika |
Tvar: | Oboustranný krystal |
Typ / forma: | Přírodní / surový / neopracovaný |
Zajímavosti: | Mistrovský krystal Elestial dar Andělů, Kombinace záhnědy a morionu |
Místo nálezu:: | Krásněves (Vysočina) |
Rok nálezu:: | 2015 |
Rozměry:: | 62 x 38 x 31 mm |
Váha:: | 96 g |